6. března 2012 - Při nočním požáru drůbežárny uhynulo na 20 tisíc kuřat
Rozsáhlý požár zasáhl včera 6. března 2012 večer halu pro odchov kuřat v obci Semechnice na Rychnovsku. Operační středisko hasičů v Rychnově nad Kněžnou bylo o požáru informováno deset minut před desátou hodinou večer. Operační důstojník na místo ihned vyslal jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky, HZS podniku Škoda Kvasiny, dále jednotky dobrovolných hasičů z Opočna, Českého Meziříčí, Trnova, Dobrušky, Bohuslavic a Semechnice. Podle prvotních informací bylo zřejmé, že se jedná o požár velkého rozsahu, proto byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo se sjelo celkem devět hasičských jednotek. Při příjezdu první jednotky na místo určení byla celá střecha haly o rozměrech zhruba 50 krát 15 metrů v plamenech a předposlední fázi hoření. Uvnitř haly bylo v té době několik tisíc čtrnáctidenních kuřat.

Hasiči nasadili celkem třináct vodních proudů na uhašení rozsáhlého požáru a také na zabezpečení sousední haly s dalšími kuřaty a kotelny na lehké topné oleje. Čerpací stanoviště pro doplňování vody do cisteren na místě požáru bylo zřízeno u rybníka Broumar. U požáru zasahovalo 61 hasičů, kteří dostali požár pod kontrolu ve 23:21 hodin. Dohašování zničené haly pokračovalo až do 01:47 hodin, kdy byl požár uhašen. Jednotka dobrovolných hasičů z Trnova prováděla až do ranních hodin dohled nad požářištěm.

Při požáru uhynulo přes 20 tisíc kuřat. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun, z toho 500 tisíc na uhynulé drůbeži. Uchráněné hodnoty na kotelně a sousední hale byly odhadnuty na tři miliony korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Zdroj www.hzshk.cz.

26. prosince 2008 12:41- požár zemědělského skladu nářadí v Hrošce.
Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 3 miliony korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Zasahovalo sedm jednotek. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena ve 12:41 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky, dále byly povolány jednotky HZS podniku škoda Auto Kvasiny, dobrovolné jednotky hasičů z Trnova, Dobré, Bílého Újezdu a Solnice. Jednotka dobrovolných hasičů z Dobrušky byla ponechána na své základně v pohotovosti.
Požár poničil sádrokartonový strop, dřevěný nosný trám, tři dvoudílná okna a krytinu skladu. Došlo ke zničení části elektroinstalace a vybavení skladu. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů na rodinný domek, ke kterému byl sklad štítovou zdí přistavěn. Po uhašení požáru byla na místě ponechána dobrovolná jednotka hasičů z Bílého Újezdu, která prováděla dohled nad požářištěm. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele skladu, který nechal hořlavé materiály v těsné blízkosti podomácku zhotoveného a nevhodně nainstalovaného topidla na tuhá paliva.
Zdroj www.hzshk.cz.

28. července 2008 12:50- Výjezdová jednotka JSDH Trnov vyjížděla k požáru střechy rodinného domu v Opočně (Švamberk), který vznikl při její opravě.
Na místě zasahovalo šest jednotek, pěti "C" proudy. Jeden hasič byl odvezen ZZS z důvodu přehřátí. Jednotky provedly dohašení ohně a rozebrání střešní konstrukce. Spolupráce s PS Dobruška, JSDH Třebechovice, JSDH Opočno, ZZS a Policií ČR.

28. července 2008 12:50 - Výjezdová jednotka JSDH Trnov vyjížděla k požáru střechy rodinného domu v Opočně (Švamberk), který vznikl při její opravě.

obrazek_pozar obrazek_pozar obrazek_pozar

Obrovský požár zachvátil rodinný dům v obci Hlinné - Na místo události bylo postupně vysláno deset jednotek požární ochrany (PS Rychnov nad Kněžnou, PS Dobruška, HZSP Škoda Auto a.s.Kvasiny, SDH Dobré, SDH Hlinné, SDH Solnice, SDH Deštné v O.h., SDH Opočno, SDH Trnov, SDH Dobruška). Již v průběhu jízdy k zásahu bylo zřejmé, že se bude jednat o požár většího rozsahu, neboť stoupající dým byl vidět ze vzdálenosti několika kilometrů. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že hoří střední část domu a zasaženo je obytné podkroví i půda po celé délce objektu. Půdorysné rozměry domu cca 25x9m. Uvnitř rodinného domku nalezlo bohužel smrt několik domácích mazlíčků (křeček, andulka, exotický plaz, želva, kočka). Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 3 000 000,-Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření. Z výsledků našich šetření vyplývá, že rodinnou katastrofu mohla způsobit i kočka, která převrátila obuv do bezprostřední blízkosti lokálního topidla na tuhá paliva.

obrazek_pozar obrazek_pozar obrazek_pozar